(8 678) 80122

info@pranciskonugimnazija.lt

Netradicinė pilietiškumo pamoka „Sausio 13-oji gyva atmintyje"

Netradicinė pilietiškumo pamoka „Sausio 13-oji gyva atmintyje"

  • sausio 15, 2018

Sausio 12 dieną mūsų gimnazijos stadione vyko netradicinė pilietiškumo pamoka  „Sausio 13-oji gyva atmintyje". Ji buvo skirta prisiminti ir paminėti  Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę prieš 27 metus.

III gimnazinių klasių mokinių Akvilės ir Liutauro skaitomi tekstai nukėlė į tuos laikus, kai mūsų laisvės trokštanti tauta apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Prisiminėme savo gyvybę 1991 metais sausio 13 dieną paaukojusius mūsų valstybės nepriklausomybės gynėjus ir kiekvienam iš jų buvo uždegtas atminimo laužas. Gimnazijos stadione suliepsnojo 14 laužų, prie kurių budėjo Šaulių sąjungos savanoriai.

Prisiminimais ir išgyvenimais apie tą dieną dalijosi Kretingos rajono meras Juozas. Mažeika, mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, gimnazijos Direktorius Alvydas Virbalis, gimnazijos kapelionas brolis Tomas Žymantas.

Ekrane ant sienos buvo rodomi 1991 –ųjų sausio 13-osios įvykiai.

Netradicinės pamokos metu 5-12 klasių mokiniai išsakė savo mintis „Kas jiems yra Lietuva“. Skambėjo paprastos ir  labai nuoširdžios mokinių mintys. Vieniems tai: namai, tėvai, draugai, kitiems tai kelias namo, dar kitiems tai krepšinis, valstybės istorija, o kai kuriems tai paprasčiausiai kurkianti varlė „babos prude“...

Pamoka buvo užbaigta skambant Erikos Masytės dainai „Laisvė, kuri tapo 1991-ųjų sausio įvykių simboliu.

Tuo metu Antano rūmuose vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu visų gimnazijos kabinetų languose buvo uždegtos žvakutės.

Po 4 pamokų gimnazijos mokinių savivaldos valdybos iniciatyva buvo dalinami neužmirštuolės žiedeliai, kuriuos kiekvienas įsisegė į atlapą. Taip gimnazija prisidėjo prie nacionalinės iniciatyvos „Neužmirštuolė“. 

Informaciją parengė istorijos mokytoja metodininkė Audronė Raudienė