(8 678) 80122

info@kpg.lt

Kūrybinis projektinis darbas „Kalėdinė eglutė"

Kūrybinis projektinis darbas „Kalėdinė eglutė"

  • sausio 07, 2019
IG klasių 1 matematikos grupės ir IIG klasių 1 matematikos grupės mokiniai dalyvavo matematikos mokytojos Violetos Baltūsienės pasiūlytame kūrybiniame projektiniame darbe „Kalėdinė eglutė". Dar lapkritį norintys mokiniai kūrė matematinius uždavinius, kurių sąlygose jaustųsi kalėdinė dvasia. O gruodį geriausi uždaviniai kasryt po vieną atsirasdavo ant A207 kabineto sieną papuošusios eglutės. Uždavinius išspręsti reikdavo iki tos pačios dienos vakaro. Mokinių kūrybiškumas atsiskleidė ne tik kuriant uždavinius, bet ir juos sprendžiant: pasitaikė labai originalių sprendimų tiek matematine prasme, tiek ir pačiu pasirinktu sprendimu būdu, pvz. videosprendimas. 
Atlaikyti visą mėnesio trukmės kasdieninio uždavinių sprendimo maratoną buvo tikrai nelengva, bet du dalyviai tai padarė: savo grupėse nugalėtojais tapo IGc klasės mokinys Gabrielius Rimkus ir IIGc klasės mokinys Edgaras Zaboras.
O visiems norėtume pasiūlyti kūrybiškiausią ir bene daugiausiai mokinių dėmesio sulaukusį uždavinį, kuriam išspręsti pakanka ir pirmokėlio žinių (uždavinio autorius IIGe klasės mokinys Linas Daugėla):
"Kai snaigūriuoja, langus padengia vitražai – snaigės, suskilusios į daug smulkių gabalėlių. Prieblanda sudaužo šį stiklą. Į kiek dalių jis suskyla, jei pavasaris suskaldo į 9 šukes?"
Informaciją parengė V. Baltūsienė