(8 678) 80122

info@kpg.lt

GIMNAZIJOS GIMTADIENIS

GIMNAZIJOS GIMTADIENIS

  • spalio 09, 2017

Spalio 4 dieną yra minima Šv. Pranciškaus Asyžiečio diena. Šią dieną viso pasaulio broliai pranciškonai švenčia savo ordino šventę, prisimindami Šventojo neturtėlio skelbtas mintis.

Šv. Pranciškaus apaštalystės idėjų vedini, prieš 85 metus Kretingos broliai pranciškonai nutarė įsteigti gimnaziją jaunuoliams ir turtinti jų dvasinį gyvenimą. 1932 metais br. Augustinas Dirvelė OFM pašventino kertinį akmenį gimnazijos pamatams ir tų pačių metų spalio 4 d. gimnazija jau atvėrė duris.

Taigi šį rudenį gimnaziją švenčia savo jubiliejinį gimtadienį. Spalio 4 d.  šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, kuriose dalyvavo visi gimnazijos mokiniai. Broliai linkėjo ugdytiniams savo kelionėje neužmiršti kelrodžių šventųjų, nes kelyje be ženklų galime paklysti. Po Šv. Mišių gimnazistai pasveikino savo mokyklą apjuosdami ją rankomis. Daugiau nei tūkstantis mokinių bei mokytojų rankų susikibo apkabindamos pagrindinį gimnazijos pastatą, bažnyčią bei brolių vienuolyną. Šį apkabinimą palydėjo bendra padėkos malda.

Kaip ir kiekvienas gimtadienis, taip ir šis, neapsėjo be dovanų ir saldžių vaišių. Gimnazijos jubiliejų mokiniai šventė ir klasėse vaišindami vieni kitus, žaisdami, prisimindami įdomiausias ir gražiausias mokykloje išgyventas akimirkas. Gimnazistus pradžiugino asmeninis administracijos sveikinimas kiekvienai klasei bei simbolinė saldi dovanėlė.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Justina Žukauskienė