(8 678) 80122

info@pranciskonugimnazija.lt

„Europos kinas – kultūrų dialogai“

„Europos kinas – kultūrų dialogai“

  • gruodžio 29, 2017

2008 m. prasidėjęs  edukacinis kino projektas „Europos kinas – kultūrų dialogai“ šiais metais vėl keliauja po visą Lietuvą.  

Lapkričio 17 d., penktadienį, Kretingoje, Pranciškonų gimnazijoje vyko kino edukacijos diena, kurioje dalyvavo daugiau kaip 90 mokyklos moksleivių. „Projektu siekiama stiprinti moksleivių,  kaip Europos daugiakultūrės visuomenės narių suvokimą: žiūrėdami ir analizuodami filmus, jie  turi galimybę pažinti ir suvokti tam tikrus visuomenės bendravimo kodus, socialines aplinkos skirtybes – vyksta tarpkultūrinis mokymasis“, - sakė projekto lektorė Vida Narveišytė.

Septintų - aštuntų  klasių mokiniai žiūrėjo profesionalių režisierių sukurtus trumpo metro meninius filmus, kuriuose kalbama apie toleranciją, santykius šeimoje,  kultūrų skirtumus bei įvairovę, paliečiamos žmogaus teisių temos. Tokios temos, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo suprantamos ir atpažįstamos, tačiau keliančios iššūkius ir verčiančios mąstyti plačiau. Ypač jei tai reikia daryti žiūrint filmus, analizuojant bendraamžių, gyvenančių kitose šalyse elgesį ir pasirinkimus, lyginant skirtingų šalių visuomenės modelius,  šeimos vertybes, įvertinant kokias galimybes moksleiviai turi gyvendami demokratinėje šalyje, kur ginamos žmogaus teisės. Ne veltui vaikai susimąsto, kaip  gerai jie gyvena, turi pasirinkimo teisę, nemokamą mokslą, jų nuomonės yra paisoma.

 „Mano tėtis yra pats geriausias“, „svarbiausia yra būti savimi“, „labai patiko scenos su plaukais, šukavimas plaukų, lyg gyvenimas, segtukas mamos išsegtas, lyg atsisveikinimas su vaikyste“, kalbėjo aštuntokai. „Man visada patiko dovanos iš širdies, o dar labiau apsikabinimai“,  sakė septintokė. „Pakabukai – kaip tikėjimo ir vilties simboliai, viename filme religiją rodo, kitame pakabukas kaip mamos dalis, kurios nebėra“, sakė vaikai.

Išmąstyti kas yra kultūrinis dialogas užtruko šiek tiek ilgėliau. Tai visgi tokios temos, kurių iš vadovėlių neišmoksi. Ir jei nesi keliavęs į tolimas šalis, negyveni šalia kaimyno iš kitos kultūrinės terpės, nera su kuo palyginti, tai nelabai pats ir sugalvosi. Tačiau vaikai tiksliai žinojo jau po filmų,  kokių savybių reikia, kad priimtum „kitokį“ – besiskiriantį išvaizda, vertybėmis, elgesiu -  iš kitos kultūrinės terpės žmogų.

Projektą iš dalies remia Lietuvos Kultūros Taryba. Projektą įgyvendina Všį KINO SAGA

Informaciją ir nuotraukas paruošė

pedagogė

Liudmila Liaudanskaitė