(8 678) 80122

info@pranciskonugimnazija.lt

Apsilankėme menininkų inkubatoriuje ir Signatarų namuose

Apsilankėme menininkų inkubatoriuje ir Signatarų namuose

  • balandžio 05, 2018

Vilniaus Menų spaustuvė – tarsi menininkų inkubatorius, įsikūręs pačioje senamiesčio širdyje. Pranciškonų gimnazijos šeštokai, vadovaujami klasių auklėtųjų Daivos Ataitės ir Martynos Uljanovos, žiūrėjo Stalo teatro, kurį galima pavadinti daiktų teatru, spektaklį „Eglė žalčių karalienė“. Mokiniai pamatė, kaip kūrybingai galima inscenizuoti pasaką, paverčiant įvairius daiktus jos personažais: pavyzdžiui, ližė spektaklyje virto ir Žilvinu, ir laivo irklu... Tokių netikėtų ,,transformacijų“ vaidinime buvo ne viena. Spektaklio aktorės į veiksmą įtraukė ir žiūrovus – kartu tarėme užkalbėjimus-burtažodžius, vaišinomės iškeptais sausainiais, vienas žiūrovas  net pašoko su  aktore...

Taip pat mokiniai aplankė Signatarų namus, kur daugiau nei prieš šimtmetį 1918 m. vasario 16 dieną buvo pasirašytas Lietuvos valstybės atkūrimo aktas. Per karą šis dokumentas dingo, bet 2017 m. Vokietijos archyvuose jį atrado profesorius Liudas Mažylis. Pagal sutartį  Šimtmečio proga Vokietija aktą paskolino Lietuvai. Signatarų namuose dokumentas šiuo metu ir eksponuojamas. Šeštokai turėjo galimybę, remdamiesi ir išmaniosiomis technologijomis, susipažinti muziejuje su Lietuvos istorija, jos kūrėjais – signatarais.

Vėliau  mokiniai nukeliavo prie prezidentūros – jos fone ir įsiamžino; lankėsi Vilniaus katedroje esančioje Šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo, koplyčioje. Kelionę baigė atrakcijomis „Vichy“ vandens parke ir prekybos bei laisvalaikio centre „Ozas“.

Linas Daugėla,

kelionės dalyvis