(8 678) 80122

info@pranciskonugimnazija.lt

Žemaitijos zonos moksleivių poezijos konkursas – šventė ,,Poezijos ruduo Palangoje“

Žemaitijos zonos moksleivių poezijos konkursas – šventė ,,Poezijos ruduo Palangoje“

  • spalio 20, 2019

Palangos Senojoje gimnazijoje įvyko tradicinis, jau XXI – asis, . Jame dalyvauja jaunieji  kūrėjai iš visos Žemaitijos:  Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Skuodo, Plungės, Mažeikių... Šiemet konkursas buvo skirtas A. Nykos – Niliūno 100 – osioms gimimo metinėms paminėti. Jaunieji poetai   renginio  metu turėjo pristatyti  savo kūrybą – paskaityti puoštelį geriausių savo eilėraščių.  Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti ir vieno eilėraščio konkurse ,,Yra pasaulis nuostabus, kurio neranda niekas“.

Pranciškonų gimnazijai šiame konkurse atstovavo  III Gd mokinė Erika Tolpeginaitė , III G e gimnazistas Linas Daugėla (jų mokytoja – Daiva Ataitė)  ir IVGd  gimnazistė Margarita Venslovaitė ( mokytoja – Virgilija Kavoliūnienė). Mokinių kūrybą  šiemet vertino rašytojas, Nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastauskas, todėl itin smagu, kad šio konkurso nugalėtoju tapo  Pranciškonų gimnazijos mokinys Linas Daugėla – jo kūryba pripažinta brandžiausia, originaliausia. Visi konkurso laureatai ( I – III vietų laimėtojai ) tradiciškai buvo apdovanoti knygomis ir  rudeninių lapų vainikais.

Konkurso – šventės dalyviai dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse ( kūrė haiku pagal A.Nykos – Niliūno poeziją), klausėsi Palangos Senosios gimnazijos mokinių koncerto, o jų  mokytojai buvo pakviesti į R. Rastausko seminarą,,Poezija ir teatras“.