(8 678) 80122

info@pranciskonugimnazija.lt

Buvę Pranciškonų gimnazijos mokiniai įtraukti į rinktinių biografijų žinyną

 „Istoriją kuria žmonės“, – tokiu šūkiu besivadovaujanti leidykla Leidybos idėjų centras  išleido solidžią dvitomę knygą „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“. Knygos leidėjai apibendrino per 25-erius Nepriklausomybės metus nueitą kelią ir surinko 2272 Lietuvą kūrusių, kuriančių, jos vardą garsinančių ir pasaulyje pripažintų asmenybių biografijas. Tai asmenybės, kilusios iš įvairių Lietuvos miestų, besimokiusios įvairiose mokyklose, studijavusios įvairiuose Lietuvos ir užsienio universitetuose.

Galima džiaugtis, kad savo gyvenimo kelią Pranciškonų gimnazijoje pradėjo penkios knygoje aprašomos asmenybės: habilituotas fizinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Neorganinės chemijos katedros profesorius, Lietuvos mokslo premijos laureatas Adulfas Abrutis, Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro restauravimo ekspertė, Bronislava Kunkulienė, Kretingos rajono garbės pilietė, muzikė, dainininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakulteto Dainavimo katedros profesorė, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Regina Maciūtė, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filialo Alergologijos centro vadovas Eduardas Razgauskas ir Kretingos rajono garbės pilietis, Lietuvos Respublikos ambasadorius, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjas, gydytojas, klubo „Kretingos krašto ainiai“ valdybos pirmininkas Antanas Vinkus.

 

Leidinys nuo kitų biografinių žinynų skiriasi tuo, kad greta sausų enciklopedinių faktų pateikiami individualūs ir įdomūs bemaž kiekvienos asmenybės atsakymai į leidėjų užduotus klausimus, kokius savo pasiekimus asmuo vertina labiausiai ir kokie Lietuvos pasiekimai per šiuos 25-erius metus jam atrodo didžiausi ir svarbiausi. Šiuos atsakymus papildo asmenybių pasakojimai apie šeimą, laisvalaikį, o biografijų pradžioje pateikiami savotiški žodžio „asmenybė“ apibrėžimai – šį sudėtingą klausimą knygos herojams uždavę leidėjai džiaugiasi gavę įvairiausių atsakymų.

Ne mažiau svarbus nei biografijų žinynas yra ir pirmasis šio leidinio tomas. Jame pateikiamos 37 autorinės apžvalgos, kuriose mokslininkai, buvę Vyriausybės kabinetų nariai, dalyvavę daugelyje reformų, žurnalistai, pakalbinę daugelį kompetentingų specialistų, ir kiti ekspertai apibendrino per 25-erius metus Lietuvos nueitą kelią. Tai unikalūs straipsniai, kuriuose pirmą kartą apibendrinama naujoji Lietuvos istorija.

Leidybos idėjų centro informacija

 

 

Pranciškonų gimnazija renka duomenis apie gimnaziją baigusius mokinius ir siekia juos suburti į alumnų klubą, todėl prašome užpildyti žemiau esančią anketą. Surinkti duomenys bus naudojami ryšiams su Jumis palaikyti, alumnų duomenų bazei kurti, informuoti Jus apie gimnazijoje organizuojamas šventes ir renginius.

ALUMNI REGISTRACIJOS FORMA

PRIVALOMI DUOMENŲ LAUKAI PAŽYMĖTI ŽVAIGŽDUTE

Prašome užpildyti visus duomenų laukus
Dėkojame, jūsų žinutė išsiųsta Atsiprašome, įvyko klaida. Prašome bandyti vėliau.